Bisikletler İçin Tamir İstasyonları Yapıldı

Yalova Belediyesi, motorlu ulaşımı azaltma, bisikletli ve yaya ulaşımını artırma yolundaki adımlarına bir yenisini daha ekledi.

Şehrin etrafını sarmaya başlayan bisiklet yollarında kullanıma hazır, ücretsiz bisiklet tamir ve pompa istasyonları yerleştirildi.

Bisiklet ve yürüyüş yolunun 1’inci etabı olan doğu sahil bandında askeriye ile olan mülkiyet sorununu ortadan kaldırarak Yalova’yı sahil şeridi üzerinden Çiftlikköy’e kesintisiz olarak bağlayan Yalova Belediyesi, Sanat Sokak’tan başlayıp Safran Deresi boyunca Adnan Menderes Mahallesi TOKİ’ye kadar uzanan 2’nci etap bisiklet ve yaya yolundaki çalışmalarını da tamamladı.

Yalova Belediyesi yetkililerinden yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın bisiklet kullanımı esnasında karşılaştığı teknik sorunları anında çözebilmeleri için bisiklet yollarımızı tamir istasyonları ile donattık.

Doğu sahil bandında 2 adet, Adnan Menderes Mahallesi içerisindeki bisiklet yolunda ise 3 adet tamir istasyonu bulunuyor.

Bisiklet tamir istasyonunun içinde kullanıma hazır; alyan seti, anahtar takımı, tornavida takımı, lastik söküp takmak için tekerlek levyeleri, çift başlıklı göstergeli lastik şişirme pompası, sadece bisiklet kullanımına uygun pedal anahtarı bulunuyor.

Tamir istasyonumuzda sadece bisikletler değil, engelli vatandaşlarımızın arabaları ve bebek arabaları da tamir edilebiliyor” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: https://kent77.tv/bisikletler-icin-tamir-istasyonlari-yapildi-40501h.html